Tel. 25 682 35 40
E-mail: pp8@garwolin.pl
Adres: ul. Żołnierzy II Armii Woj. Pol. 30, 08-400 Garwolin

W tym roku za oknem możemy obserwować nadzwyczajnie piękną polską jesień, dzięki czemu mamy możliwość spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Nasze przedszkolaki codziennie mogą dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie, podczas spacerów oraz zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Czas spędzony w przedszkolu dzielimy pomiędzy aktywnościami na świeżym powietrzu a atrakcjami, które czekają na nas w naszych kolorowych salach.

Jesienne miesiące kształtują u dzieci nawyki zdrowego żywienia, ponieważ w tym czasie realizujemy tematykę o owocach i warzywach. Dzieci poznają owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów (smak, dotyk, wzrok i zapach), wykonują prace plastyczne oraz techniczne np. w tym tygodniu dzieci mogą się pochwalić nową nabytą umiejętnością robienia soku owocowego z jabłek i marchewki. Było nowe, ciekawe doświadczenie – a sok wyśmienity (wszyscy chwalili).

Również w tym tygodniu mieliśmy okazję gościć w przedszkolu przemiłe seniorki, które w ramach akcji „Seniorzy dzieciom” przeczytały dzieciom bajkę.

Ważnym wydarzeniem była wizyta policjantki, a tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Mamy nadzieję, że piękna polska jesień tak szybko nas nie opuści i będziemy mogli korzystać z jej uroków jak najdłużej,  a cieplutkie słoneczko naładuje nas podczas spacerów pozytywną energią, która tak bardzo potrzebna nam będzie podczas zimowych dni.